"Specjaliści z zakresu florystyki i projektowania zieleni chętnie pomogą"

Zbudowaliśmy kompetentną wiedzę w branży florystycznej oraz ogrodniczej. Chętnie pomożemy w aranżacji ogrodu czy kwietnika.

O wyglądzie i funkcjonalności domu decyduje wiele jego elementów.

Jednym z tych elementów są parapety. Czym są parapety ? Parapety są poziomym wykończeniem ścian pod oknami. Można je podzielić na parapety zewnętrzne i parapety wewnętrzne. Parapety zewnętrzne montowane są pod oknami na zewnątrz budynku. Pełnią one rolę ochronną i dekoracyjną. Dzięki temu, że posiadają spadek woda deszczowa lub ta pochodząca ze śniegu nie moczy ścian budynku. Parapety zewnętrzne wykonywane są z innych materiałów niż parapety wewnętrzne. Dlatego, że nieustannie są narażane na zmianę temperatur i na opady atmosferyczne. Wykonuje się je więc najczęściej z blachy ocynkowanej, blachy aluminiowej, albo z płytek lub z kamienia. Natomiast parapety wewnętrzne montowane są pod oknami w środku budynku. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu http://www.mtokna.pl/kontakt

I również pełnią rolę ochronną i dekoracyjną. Parapety wewnątrz budynku nie są narażone na warunki atmosferyczne i dlatego wykonywane są najczęściej z innych materiałów niż te na zewnątrz. Nie są wykonywane z blachy. Lecz mogą być także wykonane z kamienia lub płytek. Mogą również być z tworzywa sztucznego lub drewniane. Ogólnie można powiedzieć, że parapety wewnętrzne są przeważnie drewniane, gdyż drewno ociepla wnętrze, czyni je przytulnym, dodaje prostoty. I wprowadza nutkę naturalizmu do domu, chociażby dom był wyposażony w meble z innego tworzywa niż drewno. Poza tym parapety drewniane są bardzo praktyczne, gdyż można na nich postawić wiele rzeczy. Najczęściej jest to zieleń w postaci kwiatków doniczkowych lub ziół. Lecz na parapecie mogą znaleźć swoje miejsce również inne przedmioty, jak świeczniki, ozdobne butelki, karafki. Albo nawet rzeczy codziennego użytku, co najczęściej ma miejsce w kuchni.

Na kuchennym parapecie lądują serwetki, owoce, warzywa, itd. Praktyczne są szersze parapety zwłaszcza w kuchni i w łazience, gdyż mogą zastąpić półką na podręczne rzeczy. Ogólnie parapety są ważne, gdyż w dużym stopniu decydują o estetyce wnętrza. A tym bardziej, gdy nie są zasłonięte firankami lub zasłonami. Co ostatnio jest bardzo modne. Pragniemy wpuszczać do domu, jak najwięcej promieni słonecznych dlatego coraz częściej nie zakładamy firan i zasłon. A w nocy naszą prywatność chronimy za pomocą rolet, czy żaluzji.

Fotografie:

dom