"Specjaliści z zakresu florystyki i projektowania zieleni chętnie pomogą"

Zbudowaliśmy kompetentną wiedzę w branży florystycznej oraz ogrodniczej. Chętnie pomożemy w aranżacji ogrodu czy kwietnika.

Bardzo często, wraz z nadejściem jesieni, jesteśmy zmuszeni opuścić nasze tarasy.

Wykorzystywane od wczesnej wiosny do później jesieni, jako miejsce odpoczynku, spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół, sprawdzają się doskonale. 
W zależności od tego jak mamy zaprojektowany dom i jak usadowiony jest przy nim taras, staramy się zabezpieczać go, Poprawiając jego funkcjonalność. Stosowane są różne zabudowy tarasów, które umożliwiają odpoczynek podczas upalnych dni, chronią przed nagłym deszczem. 
Najpopularniejsza i najczęściej stosowana jest prosta konstrukcja, polegająca na rozpostarciu ponad tarasem wielkiego żagla z płótna, które przede wszystkim ma za zadanie zacienić nasz taras. Jeżeli wybrane przez nas płótno żaglowe jest odpowiednio zaimpregnowane, to otrzymujemy również doskonałe zadaszenie chroniące nas przed opadami. Inne rozwiązanie to ustawienie drewnianej, lub wykonanej z tworzyw sztucznych konstrukcji, która stanowi oparcie dla zadaszenia. 
Takie zabudowy tarasów (przykład) wykonywane są przez profesjonalne firmy, które osłony wykonują w formie zwijanej pergotendy (bardzo często sterowanej pilotem), ale też wykorzystują zadaszenia z tworzyw sztucznych. Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem są ogrody zimowe. Konstrukcje wykonane ze szkła, które zamykają nasz taras na zimne miesiące, pozwalając cieszyć się dodatkową przestrzenią, wykorzystać uzyskane miejsce na przetrzymywanie roślin. Ogrody zimowe stanowią najdroższe rozwiązanie, jednak najbardziej funkcjonalne. Dzięki nim nasz taras jest dostępny przez cały rok.

Fotografie:

zabudowy tarasów

ogrody zimowe